Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają lubelskich przedsiębiorców do udziału w II edycji szkolenia dotyczącego możliwości uzyskania preferencyjnych pożyczek unijnych. Tym razem poznacie Państwo praktyczne aspekty wnioskowania o pożyczki unijne na rozwój firm oraz OZE. Spotkanie odbędzie się 14 marca.

 

Poprzednia edycja zgromadziła blisko 130 przedsiębiorców, dowodząc ogromnego zainteresowania tematem. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z poprzedniego spotkania: https://tiny.pl/dqq1x 

W odpowiedzi na Państwa potrzeby organizujemy II edycję wydarzenia!

 

Dlaczego warto wziąć udział?

 

  1. Finansowanie pomysłów biznesowych: Planujesz zakup nowego sprzętu, rozszerzenie działalności czy inwestycje w odnawialne źródła energii ? Otrzymasz informacje na temat preferencyjnych unijnych pożyczek, które mogą wesprzeć realizację Twoich planów biznesowych.
  2. Pożyczki z dotacją: Czy zastanawiałeś się, czy możesz skorzystać z połączenia pożyczki z dotacją? Przyjdź i odkryj, w jaki sposób może to wpłynąć na rozwój Twojej firmy.
  3. Indywidualne konsultacje: Po części prezentacyjnej, masz szansę na bezpośrednie rozmowy z podmiotami udzielającymi pożyczek z naszego regionu. To wyjątkowa okazja do uzyskania konkretnych odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
  4. Oni już skorzystali: Pierwsze firmy z Lubelszczyzny już skorzystały z preferencyjnych pożyczek na różne cele, m.in. takie jak zakup sprzętu, rozbudowa infrastruktury czy zwiększenie zapasów handlowych. Ich sukcesy mogą być inspiracją i wskazówką dla Ciebie: https://tiny.pl/dq3qs

 

 

Kiedy i Gdzie?

 

Data: 14 marca 2024 r. (czwartek)

Godziny: 10.00 – 13.00

Miejsce: Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, ul. Wojciechowska 9a w Lublinie, sala konferencyjna, poziom 1.

Rejestracja udziału: https://formularzefel.lubelskie.pl/public-app/form/731

Zapisy trwają do 11 marca (poniedziałek) do godz. 24.00 lub do wyczerpania miejsc.

 

Kto powinien wziąć udział?

Zaproszenie kierujemy do przedsiębiorstw, które poszukują wsparcia finansowego w ramach preferencyjnych pożyczek unijnych.

 

Dołącz do nas i zdobądź cenne informacje dotyczące preferencyjnych pożyczek unijnych dla rozwoju Twojej firmy!

 

 

 

Skontaktuj się aby poznać szczegóły inwestowania:

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Oddział w Tarnobrzegu Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN
Ul. Zakładowa 30 39-400 Tarnobrzeg
Tel. (15) 822 99 99

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.arp.pl 

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłasza nabór wniosków przedsiębiorców z sektora MŚP z województwa lubelskiego o udział w wyjazdach na misje gospodarcze, wydarzenia targowo - wystawiennicze oraz wydarzenia związane z promocją MŚP w kraju i za granicą w 2024 roku.

Opis wyjazdu, termin naboru oraz wymagane dokumenty dostępne są pod linkiem:

  1. Gulfood (branża spożywcza), Dubaj/ZEA, 19-23 lutego 2024 r.
  2. World Sustainable Energy Days (zielone technologie), Wels/Austria,
    6-8 marca 2024 r.
  3. MIPIM (rynek nieruchomości), Cannes/Francja, 12-15 marca 2024 r.
  4. China International Food Additives and Ingredients Exhibition (branża spożywcza), Szanghaj/Chiny, 20-22 marca 2024 r.
  5. Hannover MESSE (branża inżynierii mechanicznej, elektrycznej
    i cyfrowe oraz sektora energetycznego), Hanower/Niemcy, 22-26 kwietnia 2024 r.
  6. Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO (branża BHP), Poznań/Polska, 23-25 kwietnia 2024 r.
  7. Nordbygg (branża budowlana), Sztokholm/Szwecja, 23-26 kwietnia 2024 r.
  8. Japan IT Week (branża IT), Tokio/Japonia, 24-26 kwietnia 2024 r.
  9. Warsaw Food Expo (branża spożywcza), Warszawa/Polska, 21-23 maja 2024 r.
  10. PLMA (marki własne), Amsterdam/Holandia, 28-29 maja 2024 r.
  11. ILA Berlin Air Show (branża lotniczo-kosmiczna), Berlin/Niemcy, 5-9 czerwca 2024 r.
  12. Collision Toronto (branża  IT/ICT), Toronto/Kanada, 17-20 czerwca 2024 r.

Kolejny planowany w 2024 roku nabór wniosków:

  1. Berlin Fashion Week (branża modowa), Berlin/Niemcy, 1-4 lipca 2024 r.
  2. Automechanika Frankfurt (branża motoryzacyjna), Frankfurt/Niemcy, 10-14 września 2024 r.
  3. The One Milano Rho (branża modowa), Mediolan/Włochy, 15-18 września 2024 r.
  4. High Point Market (branża meblarska), Karolina Północna/USA, 14-18 października 2024 r.
  5. SIAL Paris (branża spożywcza), Paryż/Francja, 19-23 października 2024 r.
  6. Tech Crunch Disrupt (branża IT), San Francisco/USA, 28-30 października 2024 r.
  7. EIMA Intrnational (branża maszynowa), Bolonia/Włochy, 06-10 listopada 2024 r.
  8. MEDICA Dusseldorf (branża medyczna/farmacja), Dusseldorf/Niemcy, 11-14 listopada 2024 r.
  9. Abu Dhabi International Food Exhibition (branża spożywcza), Abu Zabi/ZEA, 26-28 listopada 2024 r.

KONTAKT:
Departament Gospodarki
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
tel. +48 81 537 16 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadanie realizowane w ramach projektu Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego III” wspófinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet II Transformacja gospodarcza i cyfrowa regionu, Działanie 2.7 Lubelskie MŚP na rynkach zagranicznych. 




LAWP oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają lubelskich przedsiębiorców do udziału w szkoleniu stacjonarnym dotyczącym możliwości uzyskania preferencyjnych pożyczek unijnych na rozwój firm oraz OZESpotkanie odbędzie się 30 stycznia.

Nowa perspektywa unijna to nowe możliwości! Ruszyły pożyczki unijne dla lubelskich firm  z programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego! Zapraszamy na bezpłatne spotkanie z podmiotami udzielającymi pożyczek unijnych w województwie lubelskim. Przyjdź i zdobądź cenne informacje.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

 

  1. Finansowanie pomysłów biznesowych: Interesuje Cię zakup nowych maszyn, rozwój działalności, czy może inwestycje w odnawialne źródła energii? Otrzymasz informacje na temat niskooprocentowanych unijnych pożyczek (z możliwością częściowego umorzenia!), które mogą wspomóc realizację Twoich biznesowych planów.
  2. Pożyczki z dotacją: Ciekawi Cię, czy istnieje możliwość połączenia pożyczki z dotacją? Przyjdź i odkryj, jak to może wpłynąć na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.
  3. Indywidualne konsultacje: Po części prezentacyjnej, czeka Cię unikalna okazja do bezpośrednich rozmów z wszystkimi podmiotami udzielającymi pożyczek z naszego regionu.

 

Kiedy i Gdzie?

Data: 30 stycznia 2024 r. (wtorek)

Godziny: 10.00 – 14.00

Miejsce: Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, ul. Wojciechowska 9a w Lublinie, sala konferencyjna, poziom 1.

 

Kto Powinien Wziąć Udział?

Zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorstw, które poszukują wsparcia finansowego w ramach preferencyjnych pożyczek unijnych.

 

Rejestracja:

Wypełnij FORMULARZ REJESTRACYJNY do 25 stycznia (czwartek) do godz. 24.00 lub do wyczerpania miejsc. Jeśli masz pytania, zadaj je w formularzu zgłoszeniowym.


Dołącz do nas i zdobądź cenne informacje dotyczące preferencyjnych pożyczek unijnych dla rozwoju Twojej firmy!



PROGRAM SZKOLENIA:


Spotkanie jest bezpłatne.
Liczba miejsc ograniczona (120 uczestników), decyduje kolejność zgłoszeń.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z pracownikami LAWP, tel. 81 462 38 44 adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   


Więcej na stronie: https://tiny.pl/cbjg2

KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z DECYZJI O WSPARCIU?

  • polscy i zagraniczni Inwestorzy, planujący nowe inwestycje na terenach województwa podkarpackiego, województwa lubelskiego, południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego oraz gminy Kobierzyce w województwie dolnośląskim,
  • polscy i zagraniczni Inwestorzy, posiadający minimum 200 000 zł nakładów inwestycyjnych i lokalizację na nową inwestycję,
  • przedsiębiorstwa oferujące transfer nowoczesnych technologii oraz działające w sektorach: innowacji, usług IT, elektroniki i branży motoryzacyjnej,
  • przedsiębiorstwa podnoszące atrakcyjność inwestycyjną regionu i tworzące nowoczesne oraz trwałe miejsca pracy.

    

         Dane kontaktowe:
         ARP S.A.
         Oddział Tarnobrzeg
        +48 15 822 99 99
         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                www.arp.pl/pl/sse/europark-wislosan 
Trwa nabór nowych przedsiębiorstw do Inkubatora Technologicznego, dzięki któremu możesz rozwinąć skrzydła swojej początkującej firmy pod okiem specjalistów z dziedziny księgowości, prawa i marketingu! Inkubowani mają również możliwość brania udziału w kwartalnych szkoleniach, które dopasowywane są do ich preferencji i aktualnych potrzeb.
Dołączając do Inkubatora Technologicznego można wybrać jeden z dwóch rodzajów inkubacji:
  • inkubację stacjonarną – możliwość korzystania z usług doradczych, szkoleń kwartalnych oraz pomieszczeń szkoleniowych wraz z wynajęciem powierzchni biurowej (30 lub 60m²) z odpowiednią infrastrukturą na preferencyjnych warunkach
  • inkubację niestacjonarną – usługi doradcze, szkolenia kwartalne, możliwość korzystania z pomieszczeń biurowych bez konieczności wynajmowania biura
Największe zalety Inkubatora Technologicznego to:
  • doradztwo z zakresu prawa, księgowości, marketingu, tworzenia biznesplanu
  • opieka mentorska
  • kwartalne szkolenia
  • dostęp do specjalistycznie wyposażonych pomieszczeń (sala konferencyjna, pomieszczenia do spotkań biznesowych)
  • możliwość networkingu z firmami zajmujących się innowacyjną działalnością
  • promocja przez kanały informacyjne i społecznościowe LPNT

Oferta Inkubatora Technologicznego w szczególności skierowana jest do :

  • założycieli nowych przedsiębiorstw (tj. istniejących nie dłużej niż 1 rok przed zgłoszeniem się do Inkubatora), którzy poszukują wsparcia i specjalistycznej pomocy w pierwszej fazie rozwoju swojej firmy
  • przedsiębiorstw z branży technologii informatycznych i telekomunikacyjnych istniejących dłużej niż 1 rok, poszukujących fachowej pomocy doradczej z zakresu prawa, marketingu, finansów, zarządzania, bądź chcących skorzystać za specjalistycznych zasobów, jakimi dysponuje Inkubator

Wszyscy Inkubowani korzystają z pomocy de minimis, która pokrywa koszty wsparcia w zakresie doradztwa i szkoleń!

W przypadku pytań lub zainteresowania ofertą Inkubatora Technologicznego, kontakt telefoniczny:              +48 508 330 997 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Więcej informacji na stronie internetowej Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego: inkubator-technologiczny

LAWP zaprasza na szkolenie stacjonarne – 9 listopada 2023 r. 

Data: 9 listopada br. (czwartek), godz. 10.00-13.30

Miejsce: LAWP, ul. Wojciechowska 9a w Lublinie

Informacje i Zapisy: https://funduszeue.lubelskie.pl/lawp/spotkania-wydarzenia/szkolenie-stacjonarne-dzialanie-2.4-cyfryzacja-lubelskich-msp/

 

Punkt Kontaktowy LAWP

Pracownicy Punkty Kontaktowego LAWP odpowiedzą na pytania telefonicznie pod numerami telefonów 81 462 38 31 lub 81 462 38 12 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Perspektywa UE na lata 2021-2027 trwa!

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego przedsiębiorcy mogą aplikować
o dofinansowanie na transformację cyfrową swoich firm! Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła nowy nabór na wsparcie z Funduszy Europejskich.

 

Działanie 2.4 Cyfryzacja lubelskich MŚP

Celem tego naboru jest wspieranie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw. Oznacza to dostosowanie technologii cyfrowych do konkretnych potrzeb każdej firmy. Projekty powinny skupiać się na zmianie modeli biznesowych w kierunku Przemysłu 4.0 i gospodarki opartej na danych, na digitalizacji procesów eksportowych oraz na wzmocnieniu cyberbezpieczeństwa i innych aspektów związanych z cyfryzacją.
W rezultacie, te inwestycje mają przynieść znaczącą zmianę w procesach produkcji lub świadczenia usług oraz zwiększyć zdolność produkcyjną lub usługową przedsiębiorstwa.

 

Dokumentacja do naboru dostępna jest na stronie internetowej: https://funduszeue.lubelskie.pl/lawp/nabory/2.4-cyfryzacja-lubelskich-msp/2.4-cyfryzacja-lubelskich-msp/ 

Informacja o nadchodzących przetargach: 

Do sprzedaży, w trybie przetargu ustnego nieograniczonego, przeznaczona jest nieruchomość gruntowa, oznaczona numerem 1/13, o pow. 2,3293 ha, w ark. mapy ew. 7, położona w Zamościu przy ul. Szczebrzeskiej, wchodząca w skład Podstrefy Zamość.

 

14.11.23 r. godz. 9:00, ul. Szczebrzeska - Zamojska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Link do ogłoszenia: https://umzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=91&action=details&document_id=1925880

Miasto Zamość zakończyło proces rozliczenia projektu „Cyfrowa Gmina realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014-2020, Oś V Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia  REACT-UE, działania 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia”. Całkowita wartość projektu grantowego wyniosła 1 883 550,00 PLN (dofinansowanie: 100%), finansowanych ze środków unijnych.

Celem projektu było zwiększenie zdolności JST w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej oraz wzmocnienie cyfrowe odporności na zagrożenia. W ramach projektu zakupiono sprzęt komputerowy, licencje i specjalistyczne oprogramowanie oraz przeprowadzono diagnozę cyberbezpieczeństwa systemów Urzędu Miasta.

Dzięki programowi „Cyfrowa Gmina”, w Urzędzie Miasta Zamość została rozbudowana infrastruktura przetwarzania i dostarczania usług publicznych w postaci cyfrowej, która pozwoli również na postęp w zakresie e-administracji. Efektem cyfryzacji urzędu będzie automatyzacja procesów administracyjnych, co znacząco wpłynie na jakość i szybkość usług publicznych świadczonych przez urząd. Stabilność i bezpieczeństwo funkcjonowania programów to gwarancja sprawnej obsługi mieszkańców z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa gwarantujących zarówno ochronę danych osobowych mieszkańców, jak i danych publicznych udostępnianych na zewnątrz w procesie załatwiania spraw.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu jako zarządzający Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, którą objęta jest Podstrefa Zamość,  umożliwia skorzystanie przez przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną, z ulg i preferencji podatkowych. 

W ramach Zamojskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dostępne są dwie ostatnie działki typu Greenfield przy ulicy Strefowej w Zamościu:

  1. działka nr 1/13 powierzchnia 2,3 ha,
  2. działka nr 1/20 powierzchnia 10,0 ha.

Oferta inwestycyjna Miasta Zamość została umieszczona w bazie terenów Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

PAIH - Szczegóły oferty 06-213: https://baza.paih.gov.pl/offer/detail/06-213

PAIH - Szczegóły oferty 06-214: https://baza.paih.gov.pl/offer/detail/06-214