Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. i Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Ałmaty zapraszają do udziału w misji gospodarczej na III. Międzynarodowe Forum Handlu Detalicznego (III. International Retail Business Summit)


Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia 2016 r. w Ałmaty w Kazachstanie. Delegacji przewodniczyć będzie Witold Słowik Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

III.Międzynarodowe Forum Handlu Detalicznego jest jednym z największych wydarzeń w regionie i okazją dla polskich firm do wejścia na rynek kazachstański lub do wprowadzenia swoich towarów do dystrybucji detalicznej w Kazachstanie.

W ramach misji zorganizowany zostanie „Polsko-Kazachstański okrągły stół biznesowy”, z udziałem przedstawicieli rządu Kazachstanu, instytucji odpowiedzialnych za kwestie podatkowe, celne i certyfikację, a także przedstawicieli największych sieci detalicznych w Kazachstanie. Odbędą się tez indywidualne spotkania b2b dla polskich przedsiębiorców - zarówno producentów, jak i dystrybutorów - z takich branż jak: spożywcza i przetwórstwa spożywczego, chemia gospodarcza, farmaceutyczna, kosmetyczna, tekstylna, wyposażenie sklepów, obuwnicza, budowlana, logistyczna, wyposażenie samochodów, produkty sportowe, gry, zabawki, itp. Wszystkie spotkania prowadzone będą w j. rosyjskim i j. angielskim.

Koszty przelotu oraz zakwaterowania firmy ponoszą we własnym zakresie. Organizatorzy deklarują pomoc w organizacji przelotu i noclegu. Planowany wylot do Kazachstanu = 21.4.2016 r. Powrót do Polski 23/24.4.2016 r.

Koszty udziału w Forum i na stoisku narodowym uzależnione są od ilości firm biorących udział w misji i zostaną przekazane po zamknięciu aplikacji. Przy udziale 10 firm koszt udziału w Forum będzie orientacyjnie wynosił 800,00 USD. Przy udziale większej liczby firm, koszty udziału / firmę ulegną zmniejszeniu. Nie ma ograniczeń odnośnie liczby osób reprezentujących jedną firmę.  Orientacyjny koszt 800,00 USD odnosi się do firmy, a nie do ilości osób reprezentujących firmę.


Koszty udziału w Forum obejmują: wynajem powierzchni wystawienniczej, status „Partnera”, organizację spotkań b2b, zamieszczenie informacji o firmach w katalogu Forum oraz na stronie internetowej Forum, wejściówki na Forum. Organizatorzy pokrywają koszty tłumaczy, transportu lokalnego i przygotowania katalogu uczestników misji.
Koszty wizy: jednokrotna turystyczna wiza kosztuje 35 EUR, jednokrotna biznesowa 50 EUR. Do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport. Paszport musi być ważny min. 180 dni dłużej od daty zakończenia ważności przyszłej wizy. Zdjęcie do aplikacji wizowej musi być kolorowe, w formacie na wprost lub w pół profilu. Konsulat  w Warszawie otwarty jest w Poniedziałki, Wtorki, Czwartki i Piątki. Składania  i odbiory są możliwe w godzinach 9.00 – 12.00. Czas rozpatrywania wniosków wizowych to wyłącznie 1 tydzień od dnia złożenia.

Szczegółowe informacje:
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.
Agnieszka Schütte
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Polsko-Kazachstańska Izba Handlowo-Przemysłowa
Piotr Guzowski
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularze: http://www.paiz.gov.pl/20160422/zapraszamy_na_misje_gospodarcza_do_kazachstanu 
źródło: www.paiz.gov.pl